שְׁאֵלָה:
כיצד להתמודד עם תיאבון מוגבר לאחר ימי אימונים אינטנסיביים?
Demento
2011-10-12 20:49:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאני מרים סוג חדש של ספורט אינטנסיבי או כשאני מתאמן באופן משמעותי יותר מאשר בדרך כלל במהלך שבוע, הגוף שלי מגיב ברעב שאינו יודע שובע. בדרך כלל אני צורכת כ -2000 עד 2500 קלוריות ליום, בעיקר חלבון ופחמימות. באותן תקופות רעב יכולתי לאכול בקלות 4 ארוחות גדולות במהלך היום (3500 עד 4000 קלוריות) ועדיין להיות רעב כשאני הולך לישון. זה בהחלט יותר ממה שאני שורף, אפילו עם פעילות מוגברת.

כיצד עלי להתמודד עם זה? האם עלי פשוט להקשיב לגופי ולאכול עד שהרעב נעלם או שגופי מגיב יתר על המידה לאתגר ועלי להפסיק לאכול לאחר נקודה מסוימת? אני לא רוצה לרדת או לעלות במשקל, המטרה שלי היא להישאר בכושר ובריא.

האם אתם אוכלים את הפחמימות + החלבון לארוחה, או בנפרד?
בדרך כלל אני משלב אותם, למעט שייקי חלבונים, אותם אני צורכת בערך 3 או 4 פעמים בשבוע, כשאני מרגיש שלא קיבלתי מספיק חלבונים עם אוכל רגיל.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Berin Loritsch
2011-10-12 22:16:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אימונים אינטנסיביים, במיוחד אימונים שמגבירים את כוחך (וכתוצאה מכך את השרירים) לא רק שורפים הרבה קלוריות, אלא שגופך דורש יותר רק כדי להתאושש. כשאני מתאמן אני משתמש במד דופק, ולמרות שהוא לא מושלם זה נותן לי אינדיקציה טובה למספר הקלוריות ששרפתי במהלך האימון. בממוצע אני שורף בערך 1000-1200 קלוריות במהלך האימון. אם אפסיק את תרגילי הסיוע וההתניה, אני עדיין שורף יותר מ -600 קלוריות. זה רק הגירעון שצברתי בזמן האימון. בהנחה שה- BMR שלי הוא 2400 קלוריות ליום למתמטיקה הקלה, הגוף שלי שורף רק 100 קלוריות במנוחה. זה 500 קלוריות ביום אימונים אור יותר ממה שבדרך כלל הייתי שורף.

חלבון הוא חלק חיוני בהתאוששות, מכיוון שהוא עוזר לבנות את השרירים ולהפוך את עצמם לגדולים / חזקים יותר. עם זאת, הוא גם תרמוגני מאוד - מה שאומר שהוא דורש יותר אנרגיה לעיכול. אל תשכח שהשרירים שלך עדיין זקוקים לאנרגיה. אנרגיה יכולה להגיע גם משומן וגם מפחמימות. מערבבים את זה.

אז בואו נגיד שאימון האימונים האינטנסיבי שלכם שורף 1500 קלוריות ולוקח לכם 90 דקות. בואו נגיד שאתם שורפים 2400 קלוריות ביום, בין השאר בגלל שמתמטיקה קלה יותר, וחלקם בגלל שאין הבדל גדול בצריכת קלוריות לפי שעה עם מספר מעט קטן יותר. תוך שעה וחצי גופך ישרף 150 קלוריות במנוחה. עם זאת, באותה פרק זמן שרפתם עוד 1350 קלוריות שאם לא כן לא היו לכם. זה הופך את סך ההוצאות הקלוריות שלך למשך 3750 קלוריות ביום (נטו מפעילות גופנית + BMR). אפילו לא שקלנו את רמת הפעילות הרגילה שלך כדי להתאים את ה- BMR למה שגופך יצטרך כדי לשמור על המשקל הנוכחי. וגם לא שקלנו מה הגוף שלך צריך כדי להתאושש מאותו אימון.

בקיצור, תאכלו בימי אימונים. כל עוד יש לך את כמות החלבון הנדרשת שלך ביום, מלא את שאר הקלוריות שאתה צריך עם מה שאתה אוהב. הגוף יהיה סובלני להפליא לפחמימות ושומנים לאחר אימונים אינטנסיביים.

Btw BMR אינו זהה לתחזוקה קלורית ואתה משתמש בשני המונחים לסירוגין. BMR מתייחס לכמה קלוריות שאתה שורף במנוחה. תחזוקה קלורית היא כמה קלוריות שאתה שורף במהלך היום - כולל פעילות גופנית. אני יודע שזה נשמע כמו ניקוס אבל זה יכול להיות מבלבל לאחרים ולהוביל לחישובים מבלבלים. זה בהחלט נכון שאתה שורף יותר קלוריות בימי אימון לעומת ימי הפסקה. לקריאה נוספת: http://en.wikipedia.org/wiki/Harris-Benedict_equation
@mike אתה מתכוון ל- RMR?
התייחסתי ל- BMR. RMR היא הגרסה ש"מנורמלת "לפעילות שלך. ה- BMR שלי הוא בערך 2400 קלוריות ליום בערך. בעיקרון אם הייתי ישן 24 שעות ברציפות, עדיין הייתי שורף 2400 קלוריות (פלוס). אני פעיל הרבה יותר מזה, אבל אופי הפעילות שלי לא נופל יפה במכפילי האריס-בנדיקט. מה שתיארתי לעיל דומה יותר למספרים שנמדדו בעולם האמיתי מבחינתי.
@ChrisS לא אני מתכוון ל- BMR. בכל מקרה, שניהם קשורים זה לזה מאוד.
@Mike בסדר אבל BMR הוא קלוריות שרופות במשך כל היום כולל שינה, ו- RMR הוא פשוט כשאתה ער. משוואת האריס בנדיקט גם מיושנת למדי, מחקר שנערך בשנת 2002 מראה (עבור 31-60) "ק"ג x 11.6 x 879" מדויק יותר, אם אתה מעוניין בכך.
@ChrisS שגוי. BMR ו- RMR כמעט זהים, ושניהם מתייחסים לקלוריות שאתה שורף בתוך 24 שעות. יש הרבה משוואות המחושבות BMR או RMR. הנקודה שלי היא שקצב חילוף החומרים במנוחה שונה מאוד מקצב הצריבה הפעיל שלך. אם קצב חילוף החומרים בבסיס שלך הוא 2500 ואתה שורף תוספת של 700 קלוריות רק בתנועה, ו" 1500 "נוספים מהאימונים. תצטרך 4700 קלוריות כדי לשמור על משקלך.
@mike "קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך (BMR) הוא הקצב שבו אתה שורף קלוריות על תפקודי גוף חיוניים, כגון נשימה ומחזור הדם במהלך השינה. בפועל משתמשים ב- RMR ונמדדים בזמן שאתה ער במצב שאינו צום "p125 שעועית, תזונת ספורט (לא הכל בוויקיפדיה מדויק!). זה כל מה שאני אומר, הנקודה השנייה אני מסכים לחלוטין עם http://fitness.stackexchange.com/questions/204/what-is-a-reasonable-rate-of-weight-loss-to-work-towards/ 255 # 255
השורה התחתונה היא שיש כמות בסיסית של קלוריות שאנו שורפים על ידי קיימות בלבד, וקלוריות נוספות שאנו שורפים כשאנחנו מתאמנים. עלינו לפצות על כך אם אנו רוצים לתחזק ולבנות מחדש את גופנו כדי שנוכל לעשות זאת שוב.
@ChrisS אנא ציטוט חוקי.
@mike הנה לך: שעועית (2006: 125), תזונת ספורט
תשובת @BerinLoritsch-great! מה דעתך על צריכת קלוריות בימי מנוחה? האם אתה חושב שהם עדיין צריכים להיות זהים / דומים לקלוריות שאתה צורך בימי האימון?
Dave Liepmann
2011-10-12 21:18:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אל תהיה מזוכיסט

גופך מגיב לדרישות מוגברות על ידי ניסיון לחזק את עצמו. זה צריך אוכל כדי לעשות זאת. אל תבזבז את ההזדמנות שלך ברעב. לאכול. לאכול מזון. אכלו חלב ובשר וביצים וחמאה ותפוחי אדמה. תפסיק לדאוג לקלוריות ותאכיל את גופך הרעב.

"בעיקר חלבון ופחמימות"

יתכן שתישאר רעב מכיוון שאתה לא אוכל מספיק שומנים. שומנים מרווים; מקורות רבים לפחמימות אינם. מכסים סלט בשמן זית, אל תפחדו מסטייק משויש, שימו עליו מעט חמאה, והפסיקו עם חלב 2%.

תיאור מפורט יותר של הדיאטה שלכם יועיל. ניסית לנהל יומן אוכל?

mike
2011-10-13 00:47:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הגוף שלך מגיב יתר על המידה.

התגובה היא בכיוון הנכון בכך שאתה צריך יותר קלוריות. אבל להמשיך בולמוס כי הגוף שלך מרגיש שזה לא התשובה הנכונה. אתה צריך לאכול יותר מכיוון שככל הנראה 2000-2500 קלוריות לא מספיקה עבור מישהו שמנסה לשמור על משקלם ותרגילים במרץ. התחזוקה שלך ככל הנראה היא בסביבות 2800-3200 (תלוי בגובה / במשקל / ברמת הפעילות שלך). אז אתה צריך לאכול יותר בטווח זה אם אתה רוצה לשמור על המשקל שלך.

הקפד גם לשקול ולמדוד את האוכל שלך כך שתגיע בפועל 2-2500. הרבה אנשים חושבים שהם אוכלים כמות מסוימת של קלוריות, אך הם מוגזמים או מזלזלים בהפרש משמעותי. אם אתם אוכלים בסביבות 3,000 ועדיין סובלים מבעיות רעב משמעותיות, אתם זקוקים לעוד יותר קלוריות או שהאוכל שאתם אוכלים לא מרגיע במיוחד. בהחלט הייתי מהדהד לאכול יותר שומן, אם כי באמת לא תזדקק ליותר מ -30% מסך הקלוריות שלך.

כמו כן, חשוב לא לאכול יתר על המידה מכיוון שעודף גדול עלול לגרום לעלייה בשומן הגוף. מה שסביר להניח שקורה איתך הוא דפוס של אכילת יתר במשך כמה ימים ואז שיהיה לך יום 'שיפוץ' לא מכוון שבו אתה אוכל עודף גדול. זה מחזיק אותך עוד כמה ימים לפני שאתה שוב רעב. אז רק הגדלת צריכת הקלוריות הכוללת שלך תוציא אותך מהתבנית הזו.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...