שְׁאֵלָה:
האם אכילת פחמימות לאחר האימון משפרת את ספיגת שייק החלבונים?
user981916
2012-04-24 12:51:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי בחדר הכושר שלי כמה חבר'ה אוכלים חטיף קטן המורכב מפחמימות (חטיף פירות או דגני בוקר) לפני שייק החלבון והנימוק שלהם הוא שהפחמימות "יישרפו" על ידי המערכת ונתנה לחלבון להתאושש תחילה. השרירים מאוחר יותר.

יש אפילו סוג של תזמון לכך: חטיף דגנים אחד מיד לאחר האימון וחלבון רועד 30-60 דקות לאחר האימון.

האם כל מחקר / מאמר מגבה סוג זה של רציונל?

ארבע תשובות:
user3085
2012-05-07 22:18:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה מאמר מטעם איגוד הכוח וההתניה הלאומי העוסק בשאלה דומה: תזונה להחלמה לספורטאים .

היא אינה דנה אסטרטגיה של פחמימה ראשונה, חלבון מאוחר יותר, אך מדברת על משקה פחמימות + חלבון לאחר האימון. (מחקרים הראו כי חלבון נספג ביתר קלות בצורה נוזלית.)

נראה שיש יתרון מובהק שיש לתוסף פחמימות + חלבונים מיד לאחר האימון בהשוואה לנטילת התוסף שעה לאחר האימון.

המלצתם היא זו:

ספורטאים הרציניים בביצועיהם צריכים לצרוך ארוחה חלבונית גבוהה-בינונית (עם נוזל) או משקה התאוששות לאחר כל אימון, תרגול , ותחרות. מומלץ גם לצרוך פחמימות וחלבון עם נוזלים במהלך פעילות גופנית ו / או מיד לאחר פעילות גופנית.

המאמר אומר גם כי גם הפחמימות וגם החלבונים מועילים לגופך מיד לאחר מכן ( אפילו במהלך האימון, כך שאני לא רואה סיבה לעכב את צריכת החלבון.

Aaron
2014-03-05 21:07:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מאמן אישי מוסמך כאן. לאחר אימון, גופך דלדל את מאגרי הגליקוגן שלו. על מנת לחדש אותם, עליו להשתמש במרכיב תזונתי; פחמימות, חלבונים ושומנים (נספגים לפי הסדר הזה). חילוף החומרים של גופך מקבל דחיפה רצינית לאחר אימון משקולות אינטנסיבי, כך שמרכיבי תזונה נספגים ברמה מואצת. מכיוון שהמקרו הראשון שנספג הוא פחמימות, צריכתם יחד עם חלבון תאכיל את השרירים במהירות וביעילות רבה ותעזור להם לתקן ולבנות. מומלץ לצרוך יחס 2: 1 בין פחמימות לחלבון (למשל 40 גרם פחמימות ל -20 גרם חלבון). אל תהיו מודאגים מאריזה על משקל נוסף - גופכם ישרוף את הדלק בקצב מדהים. מקווה שזה עזר להבהיר בעיות. אני מאחל לך כל טוב למטרות הכושר שלך.

Assassinatorr
2012-05-08 01:33:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה שלי היא לא. קח תחילה שייק חלבון והמתין עד שהוא משאיר את הבטן (לפחות שעה). בדרך זו החלבון שלך ייספג בתוך "חלון ההזדמנויות", כלומר הוא ייספג מהר יותר ופחות% ילכו לבזבוז / שומן. אם אתם אוכלים חטיף לפני כן, זה יהיה בבטן למשך שעתיים לפחות וזה יפחית את קצב הספיגה של שייק החלבונים שלכם.

מקווה שזה יעזור. אם אתם בקטגוריית הרזיה, רצים בבוקר על הבטן הריקה, המתינו שעה ואז אכלו ארוחת בוקר קלה - זו הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל. איבדתי 25 ק"ג בשנה שעברה בצורה כזו (בתוספת הרמת משקל ביום ומתון דיאטתי כבד).

קישור זה עשוי לעניין אותך: http://www.thesportjournal.org/article/glycogen- חידוש-אחרי-תרגיל ממצה

Dan Dascalescu
2016-12-15 08:14:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ג'ון ברארדי מ תהילה לראווה תהילה ממליץ לשתות יחס של 2: 1 של פחמימות לחלבון במהלך תרגיל:

שאלה אחת שנשאלת לעתים קרובות היא:

"האם איננו יכולים לשתות משקה התאוששות גדול לאחר האימון?

שיש ריכוזים גבוהים של גלוקוז בדם (מהפחמימה) וחומצות אמינו (מחלבון) במהלך פעילות גופנית הוא יתרון שכן זרימת הדם לשרירים העובדים היא הגבוהה ביותר בשלב זה. לכן, עם הרבה דם עשיר בחומרים מזינים הזורמים לשרירים העובדים שלך, חומרים מזינים אלה ישמשו בצורה הטובה ביותר לשיפור ביצועים והתאוששות. במילים פשוטות, משקאות חלבון פחמימות יעילים יותר כאשר הם נבלעים במהלך פעילות גופנית לעומת לאחר פעילות גופנית.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...