שְׁאֵלָה:
מהם היתרונות והחסרונות של ג'פרסון לעומת דדליפט קונבנציונאלי?
default.kramer
2015-01-21 10:44:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניסיתי את המעלית של ג'פרסון וזה בא לי הרבה יותר טבעי מאשר דדליפט קונבנציונאלי. אבל אני לא מוצא שום מחקר איכותי על המעלית הזו. אני מתעניין במיוחד בהפעלת שרירים ובסיכון לפגיעות בגב.

טבעי או קל יותר? : עמ '
שניהם! אבל ב"טבעי "אני מתכוון שאני מרגיש יעיל עם מעט מאוד מחקר ושינוי צורות. ואילו ביליתי הרבה זמן במחקר ובתרגול של מוסכמות והם עדיין מרגישים מביכים.
מניח שאין הרבה אם בכלל. אני יודע שגם דן ג'ון וגם ברט קונטררס עובדים על פי השגרה שלהם.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
paulr
2015-01-30 03:55:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו שאלה נהדרת. דייוויד דלנייב, מאמן ידוע, בעל שיא עולם 2012 בדדליפט ג'פרסון, ומחבר הספר Off the Floor: A Manual for Deadlift Domination , יש דף די טוב ל- a> יש את זה לומר על ה"למה ":

בואו נקדים את ההיגיון לעשות את המראה המביך הזה. הנה הגרסה הקצרה: כי אתה חלש. אולי זה לא לגמרי הוגן, אבל הייתי מוכן להמר שזה נכון שאתה חלש מחוץ לטווחי התנועה שאתה רגיל אליהם. עבור רוב האנשים, מדובר בסקוואטים דדליפטים דומיננטיים בסגנון סגללי מאוד. Dellanave גם אומר שזה יכול להועיל לאנשים עם כאבי גב, אבל אין לי שום ראיות שתומכות בכך.

כולם "חלשים" בתרגילים שהם לא עושים, אני חושב שצריך קצת יותר מזה כדי להצדיק עדיפות של תנועה אחת על פני אחרת.
לא הייתי אומר ש- DDN מעדיפה את ג'פרסונס על פני דדליפט קונבנציונאלי; אם תקרא את המאמר המקושר או את ספרו, תראה שהוא רואה בהם מעלית חלופית ו / או אביזר, ולא תחליף. אני אמנם לא רוצה להכניס מילים לפיו, אבל אני לא חושב שהוא אומר "תעשה ג'פס כי אתה חלש לעשות ג'פס"; הוא אומר "עשה ג'פס כיוון שגופך חלש כמעט בוודאות בתנועות מחוץ למרכז וחיזוק התנועות הללו יסייע למת הרגיל שלך."
תודה לך על תשובתך. אני לא בספק ש- Dellanave מאוד חזקה, אבל http://www.deadliftoffthefloor.com/ פשוט כואב לקריאה. לדוגמא, "גלה כיצד חנון מחשבים רזה ממינסוטה חשף סוד ידוע מעט שהרקיע את הרמת הדדליפט שלו מ -245 פאונד ליותר מ -600 פאונד." ו"סופר הכושר הנמכר ביותר של הניו יורק טיימס נשמח שלא אשתף במידע הזה. " סגנון כתיבה זה הורס את אמינותו מבחינתי.
השפה השיווקית, אף על פי שהיא על העליונה, אופיינית לצערי למה שרוב מאמני הכושר שמוכרים אימונים באינטרנט עושים. עלוני הדוא"ל שלו מדי פעם, והספר עצמו, הם באיכות גבוהה בהרבה.
joebob
2015-04-20 09:40:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עושה את המעלית של ג'פרסון כבר שנים. אני סובל מכאבים סיאטיים תכופים עקב עקמת קלה, ואני מוצא שההרמה הזו הינה הכי ידידותית לגב מבין התרגילים מסוג סקוואט / דדליפט. הייתי רוצה לראות השוואה מסוג "דלבייר" בין ה- DL הקונבנציונאלי לג'פרסון, אבל אני מוצא שזה מהלך שאני יכול לעשות עם מעט מתח או גב.

user15654
2015-05-06 14:29:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עושה ג'פרסונס, לא הייתי חולם לעשות דדליפט קבוע מכיוון שיש לי בעיות בכאבי גב תחתון. הייתי חושב שרגליים ושריר הברך מועברים יותר לפעולה על ידי ג'פרסונס כשאני יורד נמוך יותר כדי לבחור את המשקולת.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...