שְׁאֵלָה:
זקוק לעזרה עם כריעה ב- Stronglift 5x5
user3939
2012-07-30 23:08:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מתחיל לגמרי בהרמת משקולות, ואני מנסה לעשות את התוכנית 5x5 של stronglifts. אני סובל מעודף משקל מאוד, והאתגר הגדול ביותר מבחינתי הוא שלא נראה לי שאני מסוגל לעשות סקוואט בצורה נכונה אפילו רק עם משקל הגוף שלי. איזון אינו הנושא, אני פשוט לא מסוגל לרדת מספיק נמוך.

אני לא יכול להוסיף משקל כל יום אם אני לא יכול אפילו לבצע את התרגיל. כל המעליות האחרות קלות לי בשלב זה, ואני באמת רוצה להיצמד לתוכנית זו, אבל אני לא רוצה לעשות סקוואט אלא אם כן אני עושה אותן נכון. עצות כלשהן כיצד להתקדם לנקודה בה אוכל לעשות סקוואט בצורה נכונה עם פס ריק?

אני בן 6 'בשעה 295

שמור על זה פשוט גבר! התחל עם הנחת צלחות של 5 קילו על העקבים והתכופף עמוק ככל האפשר. ברגע שגמישות הקרסול והירך גדלה זרקו את הצלחות האלה והוסיפו משקולות לבר. נסה לעשות כמה הפסקות בתחתית כדי באמת להכריח אותך לפתוח את הירכיים. הישאר ממושמע ובעוד 3 חודשים תתכופף בתחת לדשא!
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
user3085
2012-07-30 23:26:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה מארק ריפטו שמדגיש את החשיבות של דחיפת הברכיים החוצה ומדגיש שכולם חוץ מאישה דלקת מפרקים בת 78 הצליחו להשיג את עומק הכריעה הנכון (אתה יכול לעשות את זה!): http: // vimeo .com / 21378731

הוא אומר:

אתה יורד לתחתית, מסיר את הברכיים מהדרך, מפנה מקום בין הירכיים שלך המעיים, ולא רק שתוכלו להגיע למטה מקבילים, תוכלו לעשות זאת עם עמוד שדרה מורחב.

נסה לשנות את עמדתך: עמדה רחבה יותר, הברכיים הצביעו יותר. זה אמור לעזור לך להיכנס נמוך יותר אל הגוץ.

אנסה זאת בפעם הבאה
בדיוק כעדכון, ניסיתי זאת היום והצלחתי לרדת בהצלחה למקביל לפחות לחלק מהסקוואטים שלי. אני מרגיש שאני צריך להמשיך לעבוד על הטופס דרך.
מדהים! אתה תמיד תעבוד על טופס :) אתה תבין את זה נכון, תעלה במשקל, ומשהו אחר לא יהיה בסדר. תתקן את זה, תעלה במשקל ותמצא משהו אחר.
Moses
2012-07-31 00:27:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כלל האגודל:

אם אינך יכול לבצע את התרגיל בצורה טובה תוך שימוש רק במשקל גופך, אז אתה לא צריך לעשות את התרגיל בכלל, ללא קשר לעומס.

Stronglifts 5x5 היא תוכנית טובה, אבל זה לא אומר שהיא טובה עבורך. אמנם סקוואט התחלתי של 45 עשוי להיות סביר לאדם הממוצע, אך זכור כי כמי שסובל מעודף משקל "אתה בעצם כורע תוספת של 100-200 במשקל גוף בלבד. זה יהיה המקבילה לאדם במשקל ממוצע שמתחיל עם משקל 145-245 במקום המשקולת החשופה בגיל 45.

סקוואט מקביל הוא תנועה טבעית של גוף האדם, כך שאם אתה מתקשה ביצוע סקוואט אז הגוף שלך שולח לך הודעת אזהרה שמשהו לא בסדר. בעיקרו של דבר, שרירי הרגליים שלך אינם חזקים מספיק בכדי לתמוך במשקל גופך בסקוואט, והמשך כך יביא בסופו של דבר לפציעה חמורה . אם ברצונך לעשות כפיפות בטן, עליך להשתמש בתרגילים משלימים לבניית שרירי הרגליים עד שהם יכולים לתמוך במשקלך (קשה), או לרדת במשקל מספיק כדי שיהיה לשרירים שלך פחות עומס לתמוך (קל). אלה שתי האפשרויות היחידות שלך.

הגדרת יעדים

אני ממליץ להעריך מחדש את היעדים שלך שהובילו אותך לבחור ב- Stronglifts כתוכנית. האם המטרה שלך להשיג כוח בלבד? אם כן, שנה את התוכנית כך שתשתמש רק בתרגילים שתוכל לעשות בכושר טוב. למשל, אולי לחיצת הרגליים תעבוד בשבילך, מכיוון שהיא מסירה בעיקר את משקל גופך מהמשוואה. מעבר במסלול זה יעזור לבנות את השרירים עד לנקודה שבה בסופו של דבר הם יוכלו לתמוך בצורה נאותה במשקל גופך, ובשלב זה תוכל לנסות לעשות שוב סקוואט. אך כפי שאמרתי קודם, מסלול זה קשה יותר באופן משמעותי בהשוואה להרזיה.

אם המטרה שלך היא במקום לרדת במשקל, להיות בריא יותר או לשקם את הברך שלך, אז אני ממליץ לא להמשיך ב Stronglifts ולהעביר את המיקוד שלך לתוכנית אחרת. SL אמנם מתיימר להיות נהדר עבור כל שלוש המטרות הללו, אך זה רק בהקשר של האדם הממוצע. במקרה הספציפי שלך, תהיה לך הרבה יותר טוב באמצעות תוכנית שנסוב סביב דיאטה ולב לב בלבד . אימוני כוח מתנהלים ישירות בניגוד לירידה במשקל, ומשקל גופך כרגע הוא הגורם הגדול ביותר התורם לבריאותך וליחס המשקל / שריר שלך.

אני חושב שזה קצת קיצוני לומר "אם אתה מתקשה לבצע סקוואט אז הגוף שלך שולח לך הודעת אזהרה שמשהו לא בסדר." יכול להיות גם שהגוף שולח הודעת אזהרה שמשהו _לא בסדר_, כמו רוחב העמדה או מיקום הברך.
כמו כן, השואל אמר כי הם מתקשים להגיע "נמוך מספיק" בסקוואט, אז איך אתה מסיק ש"שרירי הרגליים שלהם אינם חזקים מספיק בכדי לתמוך במשקל גופך בסקוואט "?
@Sancho תשובתי ניתנה בהעמדת פנים כי user3939 יודע היטב מהי הצורה הנכונה, ומשקל גופו הוא זה שמונע ממנו לממש צורה נכונה. בהתבסס על ניסוח השאלה וההקשר, אני לא מרגיש שזו מסקנה נשגבת. אולי אני מניח יותר מדי, ואולי התשובה היא פשוטה כמו התאמת צורה; אלה בהחלט אפשרויות. עם זאת, אם ההנחות שלי היו נכונות, אני עומד לחלוטין מאחורי מסקנותיי.
@Sancho באשר לתגובה השנייה שלך, זו נקודה הוגנת שכן זה יכול להיות עניין פשוט של גמישות, נושא נפרד לחלוטין או שילוב של שלושתם! עם זאת, אני לא חושב שזה גורע מנקודה שלי ולו במעט, מכיוון שאני מאמין שמסקנותי נכונות ללא קשר. במצבו הנוכחי הוא לא יכול לעשות סקוואט מתאים, ואני מאמין שהדרך הקלה והמועילה ביותר עבורו להתחיל כריעה תהיה באמצעות דיאטה ו אירובי, לא באמצעות אימוני כוח ומתיחות.
@Moses המטרה העיקרית שלי היא לשמור על מסת השריר ולבנות כוח תוך ירידה במשקל. התחלתי בערך 345 וכבר הורדתי 50 ק"ג, אבל אני לא רוצה להפוך לחתיכת עור רופפת כשאני מאבד את כל המשקל.
אתם בהחלט יכולים לעשות את שניהם בו זמנית, רק להבין שהם יתחרו ישירות זה בזה וזה יהיה קשה לעשות זאת. אם אתה באמת רוצה לעשות אותם זה לצד זה, אני מאמין שהשיטה היעילה ביותר היא אירובי בוקר בצום (45-75 דקות הליכה, ממש מעל ה- RHR שלך, דבר ראשון בבוקר לפני שאתה אוכל, עם מעט חלבון להגבלת אובדן שרירים).
Meade Rubenstein
2012-07-30 23:56:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה צריך להיות ברמה אתלטית מסוימת כדי להתחיל תוכנית התנגדות. הקפד לפנות לרופא לפני כל פעילות גופנית אם אתה בקטגוריית סיכון גבוה (סוכרת וכו ').

המלצתי היא להתמקד תחילה בתזונה שלך, זה ייתן לך את היכולת ויהווה את הבסיס לכל תוכנית אימונים שאתה מעוניין בה.

enter image description here מעל נקודת התחלה טובה - סקוואט כדור יציבות, זה עוזר לך להרגיש את הצורה הנכונה.

לכן, כשמדובר בכל פעילות גופנית, טכניקה ראשונה ואז להוסיף משקל. אם אינך מצליח לבצע את התרגיל נכון, ככל הנראה הוספת משקל תגרום לפציעה ותמנע ממך להשיג יעדים ארוכי טווח ...

רק כדי להיות ברור, התרשים שלעיל הוא נקודת התחלה טובה, אך זווית השוקה / עצם הירך של 90 ° אינה העומק שנקבע על ידי Stronglifts ו- כוח התחלתי. (אני לא חושב שאתה אומר שזה, רק רוצה שגם הקוראים יהיו ברורים.)
+1 @Sancho. רוב החבר'ה בחדר הכושר עושים 90 ° וזה כמעט סקוואט חלקי לדעתי.
@Mike - כפיפות בטן צריכות להיות מקבילות גם כ- 90 מעלות, ואם אתה משתמש בכדור יציבות, ההקבלה הקשה שלו נשברת, מכיוון שככל הנראה הכדור יהיה מעל לראשך. אנחנו מדברים על מישהו עם קושי לעשות סקוואטים כלשהם, בלי שום קשר לאדמה. כפיפות בטן חלקיות מקבילות מעל לכל המקרים.
@MeadeRubenstein סקוואטים סטנדרטיים ללא כדורי התעמלות צריכים להיות מתחת למקבילים (מפרק הירך נמוך ממפרק הברך). זה מיועד הן למינימום לחץ ביו-מכני על המפרקים, להתמודדות מוצלחת ברוב תחרויות ההרמת כוח, והן להיפוטרופיה מרבית מרבית.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...