שְׁאֵלָה:
מדוע ספורטאים קיצוניים יכולים לאכול כל כך הרבה קלוריות ללא סיכון בריאותי?
brentonstrine
2012-08-07 08:24:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מייקל פלפס (השחיין האולימפי המפורסם ומדליסט הזהב הרבה פעמים) הוא אחד האנשים הכי כשירים בעולם, ורוב האנשים היו מסתכלים עליו ואומרים שהוא בריא ביותר. עם זאת, הוא אוכל (את כל זה) ביום אחד:

ארוחת בוקר: שלושה כריכי ביצה מטוגנת עמוסים בגבינה, חסה, עגבניות, בצל מטוגן ומיונז. שתי כוסות קפה. חביתה אחת של חמש ביצים. קערת גריסים אחת. שלוש פרוסות טוסט צרפתי ועליהן אבקת סוכר. שלוש לביבות שוקולד צ'יפס.

ארוחת צהריים: קילו פסטה מועשר. שני כריכי חזיר וגבינה גדולים עם מאיו על לחם לבן. משקאות אנרגיה באריזת 1,000 קלוריות.

ארוחת ערב: קילו פסטה. פיצה שלמה. עוד משקאות אנרגיה.

כלומר כ- 12,000 קלוריות. ברור שכל כך הרבה קלוריות, הרבה כולסטרול, שומן וסוכר יהיו רעים עבור 99.99% מהעולם. אבל השאלה שלי היא, האם המון קלוריות / כולסטרול / שומן / סוכר / מה גרוע רק אם לא שורפים אותם, או ש תמיד רעים? זה לא נדיר שספורטאים קיצוניים אוכלים הרבה קלוריות - האם הנתונים הסטטיסטיים מראים שהם נוטים יותר לחלות בסוגי סרטן כלשהם, מחלות לב, סוכרת או משהו כזה? או שיש משהו שעושה אותם חסינים מפני ההשפעות המזיקות?

האם זו התשובה המתבקשת, ש הם גרועים רק אם לא שורפים אותם ? אם כן, אז האם זה חל על כל אדם שיכול לשמור על יחס הקלוריות ב: קלוריות? מכיוון שתמיד הייתי רזה, האם אוכל לאכול כמה ביציות שאני רוצה ולהיות בטוח שכל עוד אני לא מתחיל לעלות במשקל, הכולסטרול לא רע בשבילי? או שיש משהו אחר בספורטאים שמגן עליהם מפני ההשפעות השליליות?

האם אתה משתמש בכולסטרול?
[כן] (http://www.livestrong.com/article/196248-what-is-cholesterol-used-for-in-the-body/).
כלומר, האם אתה משתמש בכל זה? אם לא, תסבול מה יהיו ההשפעות של עודף כולסטרול.
הממ. אז אולי ספורטאים יוצרים קרומי תאים חדשים, מרה, הורמונים וויטמין D באופן משמעותי יותר מאנשים רגילים?
כולסטרול אינו רע עבורך בשום אופן, להפך. מדענים פירשו לא נכון את משמעות הנתונים וחשבו שכולסטרול רע. מאז הם תיקנו את הטעות הזו, אבל ייקח עוד זמן עד שכל האחרים יתעדו בנושא זה.
@Robin Ashe ... זו בדיחה או שאתה רציני? אתה יכול לספק איזשהו ציטוט?
אני לא חושב שהוא מתלוצץ. יש מחלוקת לגבי ההשפעות של כולסטרול תזונתי ... לכן אמרתי "יהיו ההשפעות של עודף כולסטרול שיהיו" בהערתי.
אני רציני, להאשים את הכולסטרול בטרשת עורקים זה כמו להאשים את הכבאים בשרידים החרוכים של בית שרוף. רמות גבוהות של LDL בדם מעידות על בעיה, אך אינך מקבל רמות גבוהות של LDL מאכילת מזונות עשירים בכולסטרול. כולסטרול מתקן נזק לעורקים, לא בצורה מושלמת, אבל עדיף שלא לתקן את זה בכלל. והכבד שלך מייצר את זה בכל מקרה, אז אם אתה עושה / אוכל כל דבר שמוביל לפגיעה בעורקים שלך, תקבל את ה- LDL הגבוה בדם בכל מקרה.
רק כדי לגבות את רובין אש בנקודת הכולסטרול, אחי סבל מיתר לחץ דם והועלה לו דיאטה דלת כולסטרול. רמת הכולסטרול שלו עלתה! אני חושד שמזונות עתירי כולסטרול מעידים על גורמי אורח חיים לא בריאים אחרים.
לא הייתי דואג יותר מדי לגבי צריכת הכולסטרול או השומן. אך כדי לענות על שאלתך כל מי שמבצע ומתאמן ברמה גבוהה יגרום לסוג כלשהו של נזק לגופם שעות נוספות, אופי הפעימות. דחפו את גופכם לקיצוניות והוא ידחוף לאחור.
+ מיליון !! @RobinAshe אתה כל כך צודק לגבי הכולסטרול. רמות מתמשכות של אינסולין (נגרמות בעיקר מרמות גבוהות של גלוקוז מעוכל) זה מה שמדענים רואים גורם מלכתחילה לדלקת וזה מה שגורם לכבד לשחרר את הכולסטרול !!
זו תופעה שכיחה ש"כולם מכירים "מדע (או broscience) היא לעתים קרובות כמה עשורים מאחורי מה שהמדענים יודעים. לוקח זמן עד שידע חדש מסתנן לאוניברסיטאות ובמיוחד לבתי ספר. רובנו מפסיקים לדאוג / ללמוד ברגע שאנחנו עוזבים את מוסדות החינוך שלנו וממשיכים לתוכי את מה שלימדו אותנו עשרות שנים קודם לכן. אני מקווה שאנשים באתר זה שעונים על שאלות תמיד קוראים את המחקר העדכני ביותר.
מעט OT אבל די כיף, עיתונאי בעיתון Guardian ניסה לאכול את ארוחת הבוקר של מיכאל פלפס ... בלי להתעלף. http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/wordofmouth/2008/aug/15/myattemptatmichaelphelpsb
זה למעשה מעלה נקודה מעניינת, לרוב האנשים יש מושל פנימי כלשהו שמונע מהם לאכול יותר מדי. ברור שאם זה לא נכנס לפלפס, זה לא יותר מדי בשבילו.
שאלתך אמורה להיות: "מדוע ספורטאים יכולים לצרוך הרבה קלוריות?". אתה לא יודע אם יש סיכונים בריאותיים ואם זה היה חשוב, התשובות היו מזכירות את זה. אני עדיין בספק אם שאלה זו מתאימה לאתר שלנו, מכיוון שהיא לא המטרה שלנו להפחית מיתוסים בריאותיים ללא טענה בולטת כלשהי. אתה יותר ממוזמן לדון בנושא בחדר הצ'אט שלנו
ארבע תשובות:
Berin Loritsch
2012-08-08 17:43:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדבר הראשון שמפריד בין ספורטאים קיצוניים לרוב כולנו הוא כמות האנרגיה שהם זקוקים להם. נכון שכשאתה צריך לצרוך 12,000 קלוריות כדי לעמוד בקצב האימונים שלך, אתה פשוט לא יכול לאכול נקי. קל להשלים את כל החלבון שהגוף זקוק לו בכמות הקלוריות הזו, כך שהספורטאים האלה יכולים לאכול פחות או יותר מה שהם רוצים ועדיין להיות רזים ובריאים.

יש כמה דברים שאנחנו צריכים להבין לגבי אוכל שאולי לא ברור מאליו מיד:

 • מזון הוא חומר הגלם שגופך משתמש בו כדי להמיר לאנרגיה וחומרים מזינים הדרושים לתיקון עצמו ולתפקוד תקין.
 • אלא אם כן הגוף לא מתפקד כראוי, מה שיש במזון לא נכנס ישירות לזרם הדם שלך. הגוף מעבד אותו בכליות, בכבד ובמעיים כדי לפרק אותו לחלקים הנדרשים.
 • ככל שיש יותר דרישות לגופך, כך יהיה צורך באנרגיה גולמית יותר כלומר פחמימות ושומנים יגמדו את צורך בחלבון. זאת בניגוד מוחלט למי שכבר סובל מעודף משקל וזקוק לאבד שומן.
 • רמות הכולסטרול בדם ואינדיקטורים בריאותיים אחרים נשלטים על ידי הורמונים בתגובה לצרכים בגופך.
 • ככל שהדם שלך מסתובב בחופשיות יותר, כך הסיכון פחות להצטברות פלאק, נזק לעורקים ובעיות בריאותיות אחרות. המשמעות היא גם שלחץ הדם שלך נמצא בטווח תקין.
 • מזון (ושינה) הם הכלים העיקריים להתאוששות. עם חומרי הגלם לבניית שרירים שבורים מחדש בשפע, הגוף יכול לתקן את עצמו די מהר ברגע שהוא מאומן לכך.

אם היית לוקח את מייקל פלפס וממשיך להאכיל אותו בזה. דיאטה תוך שהוא לא מאפשר לו להתאמן, הוא היה נהיה גדול כמו בית. כל עוד הוא מתאמן קשה כמוהו, הוא יכול לאכול כמו שהוא עושה. ספורטאים קיצוניים כמו פלפס עובדים גם עם מאמנים ומקבלים פיזיות קבועות כדי להבטיח שהם יוכלו להמשיך לעבוד בביצועים מיטביים.


כדי לטפל באופן ישיר יותר בבריאותם של ספורטאים אלה, עליך לבחון את מדדי הבריאות שלך. אלה כוללים (אך אינם מוגבלים ל):

 • דופק מנוחה
 • VO2 מקס
 • לחץ דם
 • שומנים בדם רמות
 • רמות כולסטרול LDL בדם
 • רמות סוכר בדם
 • אחוזי שומן בגוף

לפעילות גופנית בלבד יש השפעה ניכרת על כמעט כל אותם גורמים. בעיקרו של דבר הגוף לומד להשתמש בכל המזון ביעילות, תוך דחיפת האנרגיה למקום הנחוץ לו. עבודת ההתניה הכרוכה בפעילות גופנית במשך שעות כל יום בלבד תטפל בפני עצמה בשלושת המדדים הראשונים. קבלת רמות השומן בגוף בטווח בריא (לא נמוך או גבוה מדי) מטפלת בשאר הבעיות. לספורטאי העל שאוכלים 12,000 קלוריות ביום יש בדרך כלל שומן בגוף בטווח בריא.

חשוב שיהיו פיזיים והערכות קבועות כדי להבטיח שהכל יישאר בטווח בריא. הספורטאים שיכולים להשיג את הרמה עליה אנו מדברים אינם נותרים לעצמם. בין המאמנים שלהם, רופאי הצוות וכו 'מנוטר באופן קבוע כל היבט בבריאותם. זה כולל בריאות משותפת ומעקב אם הספורטאי עבר אימונים או לא. זו נקודת מפתח. על ידי מעקב קבוע אחר מדדי הבריאות, המאמנים יכולים לנקוט בפעולה מתקנת לפני שהיא הופכת לבעיה. פעמים רבות, כאשר מדדי בריאות הולכים דרומה, זה בגלל שהאתלט עושה יותר מדי והם צריכים לסגת לזמן מה. כל ההתאמות הללו נעשות על ידי אנשים שיודעים את הדברים שלהם.

תודה על התשובה התובנת. הרגשתי כאילו אתה עוקף את קצה הבריאות המשמעותי ולא משקל יתר (ברור שיש אנשים רזים לא בריאים), מה שגורם לך להרגיש שאתה לא עונה בפשטות על השאלה בנוגע לבריאותם של אנשים כשירים. אבל בקריאה חוזרת, התשובה עדיין מלאה במידע טוב ואני מעריך את זה.
ישנם מספר אינדיקטורים בריאותיים כגון לחץ דם, רמות שומנים בדם, רמות כולסטרול LDL, כמו גם רמות שומן בגוף. פעילות גופנית בלבד השפעה ניכרת על מרבית מדדי הבריאות הללו. אם הגוף שורף את כל האנרגיה שהוא צורך (כלומר אחוז השומן בגוף אינו עולה), וכל שאר מדדי הבריאות נמצאים בפרמטרים מקובלים, הם בריאים.
הייתי כולל גם תפקודי כבד וכליות. אכילה של קלוריות רבות אלו עשויה להוביל למתח בכבד, מכיוון שכמה מרכיבי תזונה צריכים להיות מעובדים על ידי הכבד על מנת שישמשו אותם לאנרגיה (למשל פרוקטוז וחלבון). לא ידוע לי על שום ראיות שמשתמשות בפעילות גופנית משפרות באופן דרמטי את יעילות הכבד. באופן דומה, חילוף חומרים של קלוריות רבות אלה מייצר יותר פסולת אשר יש להפריש על ידי הכליות.
medmal
2012-08-07 12:54:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink
למרבה הצער, אנחנו לא נדע הרבה על דורו של פלפ במשך עשרות שנים. יש נתונים טובים למתאבקי הסומו שחוזרים על פני 60 שנה, אבל זה מעונן מהעובדה שעישון ושתייה היו די נפוצים גם בשנות השמונים. כמובן, אף ספורטאי מקצועי / עילית לא נמצא בזה לבריאותם. באשר למתאבקי הסומו, התחזית לא טובה אפילו לאלה ששמרו על 10-15% שומן בגוף תוך שהם משקיעים 100 קילו בארבע שנים. אורך חייהם התקצר גם אם הם חזרו בזהירות לגודל הרגיל לאחר פרישתם. פלפס והאחרים עלולים להיות בסכנה בגלל לחץ באורח חיים שעלול לשרוף 10,000 קלוריות. אני חושב שלא ניתן להפריד בין הדיאטה של ​​ספורטאים אולימפיים לשאר הקצוות בחייהם, ולכן עלינו להקפיד מאוד ללמוד מהם. יכולתי לומר כי טוב יותר אבל קפיצה במוט מתרחשת.
אולי כאשר הטלוויזיה אינה תיקו תוכל לערוך ולשפר את תשובתך?
@medmal אל תדאג אני מבין - אני אוהב את האולימפיאדה.
תשובה זו תהיה נקודתית אם תוסיף דיון על לחץ כרוני, קורטיזול ודלקת הנלווים לשריפת 12,000 קלוריות ליום.
JohnP
2012-08-07 21:37:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי חושד שאם היית מפרק את כל הדיאטה שלו למשך יממה, היית מגלה שיחסי התזונה וההרכב אינם שונים בהרבה מספורטאים רבים שאין להם עומס בעבודה, וההבדל העיקרי הוא רק סכום עצום. אני מניח שהיחס שלו הוא כנראה איפשהו בטווח של 60/20/20 או דומה, ולרוב מתוכנן גם על ידי תזונאי או לפחות היה מתייעץ תזונתי אי שם בדרך.

האם זה לא בריא? במידה מסוימת זה לא ידוע. הייתי נוטה להישען על הצד שאינו בריא, מכיוון שספורטאים מאיכות אולימפית / עולמית אוכלים מזונות וכמויות בצפיפות קלוריות גבוהה במשך עשרות שנים בכדי לשמור על עומסי אימון כבדים, וכקוהורט לא הראו נטיות גדולות יותר לאכילת יתר. מחלות מכל תת-אוכלוסייה אחרת באוכלוסייה.

איפה זה יהיה גורם אם הוא ימשיך לאכול בצורה זו לאחר שהוא יפסיק להתאמן די הרבה. אם הוא עושה זאת, אז כן, הוא קרוב לוודאי יתחיל לסבול מהשמנת יתר לאחר הזמן הרגיל. אם הוא שולט בדיאטה שלו ומסתגל לאכילה פחות, אני לא רואה שזו בעיה.

NanelleT
2012-08-08 08:29:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

IMO, אין שום סיכוי שדיאטה לא תדביק אותו, גם אם הוא שורף את הקלוריות. בעוד שהביצים עשויות להיות בסדר, כל האשפה המעובדת והמעודנת כמו לחם לבן, משקאות אנרגיה וכו 'ועודפי השומן הרווי מאוכל מטוגן אינם בריאים לאף אחד. זה בסדר לצרוך קלוריות נוספות אם אתה לא מוסיף קילוגרמים, אבל קלוריות ריקות זה תמיד רעיון רע. אכילה של דברים כמו בשרים רזים, דגים (המכילים חומצות שומן גבוהות באומגה) ודברים כמו אגוזים ואבוקדו לתוספת שומן הם טובים. ואתה יכול לאכול כמה שיותר פירות וירקות שאתה רוצה. שומנים מיוצרים וחלב הומוגני הם רעים מכיוון שהם נוצרים באופן מלאכותי והשומן מסתיים במקומות שהוא לא שייך לגופנו.

שומן רווי הוא שומן מוקשה - יש מדע עדכני העומד מאחורי הקביעה שלך כי שומן רווי אינו בריא? או אולי פשוט התכוונת לשומני טרנס? אני די בטוח שחלב הומוגני אינו שייך לאלה, ושההומוגניזציה אינה משפיעה על המקום בו גופך אוגר שומן (בכל מקרה הכל הופך לבטן)
הבעיה בגישה הפשטנית ההיא היא שפשוט אין דרך לצרוך מספיק קלוריות לאכול את כל הפירות והירקות שתוכלו לחנוק. ואני מהדהד את ג'יי ווינצ'סטר, יש מקורות לטענות האלה על החלב?
"IMO" תמיד יוביל לכך שתשובתך תנותן בחריפות. השתמש בעובדות וראיות כדי לתמוך בטענותיך.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...