שְׁאֵלָה:
כיצד חוזק האחיזה התומך ועוצמת האחיזה מוחצת שונים כל כך?
HanLou
2014-05-02 00:32:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כנראה שאני יכול להחזיק משקולות כבדות יותר מאחרים, אבל הם יכולים למחוץ את היד שלי הרבה יותר קשה בלחיצת יד. זה אומר לי שאחיזת תמיכה ואחיזת ריסוק יכולות להיות נפרדות מאוד. אני מאמין שאין ממש העברה מכוח אחיזה לעוצמת החזקה. אני יכול לסגור רק את תופס המאמן, כ- 100 ק"ג. לכמה חזרות, וידיי ואמותי מתים.

עם זאת, אני יכול להחזיק משקולת במשקל של 200 קילו למשך מספר שניות (ביד אחת).

אני יכול גם לתלות על סרגל עם תוספת כמעט משקל הגוף שלי (200 ק"ג + 200 ק"ג. = 400 ק"ג של תומך תלוי).

עם זאת, אני מכיר בחור לא יכול לעשות אף אחד מההישגים הקודמים, אבל האחיזה שלו בלחיצת יד מרשימה למדי (מכריעה את שלי). הוא גם לא יכול לסגור הרבה יותר ממני באחיזה, אבל יש לו אחיזת ריסוק חזקה.

השאלה העיקרית שלי היא, במה אחיזת ריסוק שונה מתמיכה במובן השרירי? האם לא שניהם אותו גיוס של שרירים המשמש לסגירת היד?

איך זה אמור להיות הגיוני שאני בקושי מצליח לסחוט קפיץ תפסן של £ 100, אבל יכול להחזיק 200 ידית משקולת lb. או לתמוך ב -200% מהמשקל שלי תלוי בחופשיות על הבר, אבל לא מצליח למחוץ תפוח ביד הדומיננטית שלי?

אני תמיד שומע אנשים אומרים לי שאני לא חזק מדי עם הידיים בלחיצות ידיים עבור חלק סיבה (עוצמת האחיזה שלי היא בערך ממוצעת עבור זכר מבוגר ב- PSI מוחץ), אך גברים ממוצעים אינם יכולים להחזיק משקולת במשקל של 200 קילו ביד אחת. כל אחד כאן יכול להסביר כיצד חוזק היד משתנה כל כך במעליות שונות (למשל למחוץ תפס 200 ק"ג, לא יכול להחזיק בר 200 ק"ג, או לתלות עם 200 ק"ג נוסף למשקל הגוף, אך לא יכול לפתוח צנצנת חמוצים)?

Hmm....this is a concept I haven't considered before. Curious to see what the answers are.
Here's a guess: is it thumb strength? Both the comparisons you make are against a grip (bar or bodyweight) that are mostly held with your fingers vs. Those which require fingers and thumbs (gripper, pickle jar).
הנה מבחן: תלו מגבות מעל הבר הנפתח, כך: http://www.rosstraining.com/images/towelpullup.jpg. נסו לתלות מהמגבות במקום הבר. כמה משקל תוכלו להוסיף באמצעות המגבות? אם ההבדל הוא אגודל חלש, אז אתה אמור להתקשות במידה רבה בתלייה על המגבות, ולא להיות מסוגל להוסיף משקל רב.
שתיים תשובות:
Darko Sarovic
2014-05-06 16:13:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחיזת תמיכה ואחיזת ריסוק אתה משתמש בשני שרירים שונים (שניהם משמשים, אך בשני התנועות יש שריר ראשי אחר).

לאחיזת התמיכה, אתה מכופף את החלק הרחוק של הפלנגות שלך (האצבעות) על ידי פעולת flexor digitorum profundus.

לאחיזת הריסוק, אתה מכופף את החלק הפרוקסימלי של הפלנגות שלך על ידי פעולת ה- flexor digitorum superficialis.

ישנם כמה הסברים מדוע אחיזת התמיכה חזקה יותר. הפשוטה ביותר תהיה הגמישות. לַחפּוֹר. הפרופונדוס חזק יותר. עם זאת, מכיוון שהם בגודל שווה בערך, ההסבר הסביר יותר הוא הסבר ביו-מכני. , יש מנוף טוב יותר לשריר הפרופונדוס. כמו כן, העובי הגדול יותר מאפשר ייצור כוח גדול יותר. זה הגיוני במונחים אבולוציוניים מכיוון שעשינו יותר "תלייה" מאשר "ריסוק" בידיים.

הנה חזותית של מיקום הגידים כשהם מחדירים אותם. הפלנגות.

ManRow
2017-04-16 12:48:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל יש ליתרון מכני גדול יותר שאוחז במשהו, כמו משקולת, באמצעות אחיזת תמיכה "טהורה" מאשר באמצעות אחיזת ריסוק "טהורה".

אותה סיבה קל יותר להחזיק משקולת במשקל "X" בהשוואה לסגירת אחיזת יד המדורגת באותן "X".

בדרך כלל אנשים לא משתמשים באחיזת תמיכה "טהורה" כדי לדדליפט או למשוך - בדרך כלל הם "מגדילים" זה עם מעט האחיזה המוחצת שלהם כדי להחזיק את המשקולת בצורה בטוחה יותר, מה שהופך את האחיזה המתקבלת להיראות כמו משהו יותר בין תמיכה טהורה לאחיזת ריסוק טהורה. ברוב התרגילים בחדר הכושר, האחרון משמש בכל זאת רק לחיזוק הראשונים, ולכן זה לא מפתיע מדוע זה בדרך כלל מסתובב מאחור. כמו כן, לא הייתי מצפה להעברה רבה בכוח האחיזה התומך על ידי אימון האחיזה המוחצת.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...